Çarşı’dan Sert Bir Açıklama Daha - TAHMİN 102

Çarşı’dan Sert Bir Açıklama Daha

Eylül 19th, 2014

” Gezi Direnişi” olayları nedeniyle hakkında ” Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni ortadan kaldırma…” başta olmak üzere bir çok suçtan dava açılan Çarşı Grubu, resmi sitesinden bir açıklama yayınladı.

Açıklama :

16

“Ne mutlu bizlere ki, isnat edilen bu suçlamalar içerisinde halkı gece-gündüz, çoluk-çocuk, genç-yaşlı demeden gaza boğmak yok! Bir tenhada acımasızca, hunhar bir şekilde bir genci döverek öldürmek yok! “Üç tane sıktım” yok! Çatıdan adam atmak yok! Ondördünde fırına ekmek almaya giden  kara kaşlı bir fidanın onbeşinde, onaltı kilo toprağa verilmesi yok! Hırsızlık, yolsuzluk yok!”

“Bir eylemin ahlaki değerini eylemin sonucu değil, eylemin ardındaki niyet belirler.” Yukarıda yer alanlar kimin niyetinin ne olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.”

“Hayatın kendisini gerçeğe çok yakın kılmak gibi bir derdi yoktur, hayat gerçeğin ta kendisidir.”

“16 Aralık’ta deplasmana gidiyoruz; Adalet için, hukuk için, vicdan için, ülkemizin yarınları için gidiyoruz. Van’da üşüyen, Soma’da ağlayan çocuklar için… Sokak köpekleri için, yetimler için, yaşlılar için gidiyoruz. Karadeniz’e dere olmak için gidiyoruz. Bizi kanser eden bu hukuksuzluğa ilik bulmak için gidiyoruz.”

“Tribüne çıkmak bizim için bir davadır, Beşiktaş davasıdır. Gittiğimiz her yerde bu dava için haykırmaktan geri durmayız. 16 Aralık deplasmanında da o mahkeme kürsüleri bizim için insanlığın davasını haykıracağımız bir tribündür.”

“Bu süreçte bizlerden desteğini esirgemeyen herkese teşekkürü borç biliriz. Asla pes etmeyeceğiz, haramilerin sofrasına diz çökmeyeceğiz.”

 

 


[post-views]